Stargate fórum

Neoficiální fórum o americkém Sci-Fi seriálu Stargate, s možností hry RPG na téma stejného seriálu
 
PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 
 

 RGA (Raynold Gwydion Avery)

Goto down 
AutorZpráva
ElinorPoèet pøíspìvkù : 14
Join date : 23. 10. 10

PříspěvekPředmět: RGA (Raynold Gwydion Avery)   Sun Oct 24, 2010 12:24 am

Jméno: Raynold Gwydion Avery

Rasa: Tauri (člověk)

Pohlaví: muž

Věk: 28

Místo narození: Richmond, Virginia, USA

Místo bydliště: Charleston, West Virginia, USA

Povolání: voják, SG

Hodnost: kapitán

Team: SG13

Co má v oblibě:
- studium (dalších) jazyků - zastává názor, že nejhorších je zvládnout prvních deset, pak už je to v pohodě Very Happy
- rád a hodně čte, zejména odbornou literaturu (rozpětí od strategie přes historii a mezinárodní vztahy po filozofii). Nepohrdne však ani beletrií. Pokud to může ovlivnit, radši čte v originálu.
- střelba, bojová umění (konkrétně aikido, tai-chi a čchi-kung, to poslední je IMHO meditativního rázu)
- sem tam si zahraje nějakou počítačovou hru (nejlépe rpg typu KOTORy či ME)
- chová kočku jménem Amelie. Původně toulavá kočka, která za ním momentálně všude běhá jako pejsek a dosti na něm emocionálně visí. Jmenuje se po jeho bývalé. Dalo by se říct, že v současnosti je to jediný živý tvor, ke kterému má nějaké emocionální pouto, díky původní Amelie má teď problém fungovat na nějaké hlubší rovině mezilidských vztahů.

Co nemá rád:
- nefér jednání
- vnucování cizí vůle, manipulace, ovládání. Nemá problém uznat autoritu, problém začíná ve chvíli, kdy mu někdo začne vnucovat stanoviska, atp. Většinou na to reaguje... odporem? Jo, to by mohlo být to slovo.
- dogmatismus a fanatismus. JAKÝKOLI.

Příbuzenské vztahy:
otec - Raymond William Avery, lokální dosti oblíbený politik; vcelku milý starší gentleman, který se nepřenesl přes to, že jeden z jeho potomků je dosti nonkonformní.
matka - Marry Ann Avery; celá rodina byla vždy hodně tradiční, i v podobě, že matka je doma a buduje zázemí, zatímco otec se věnuje kariéře.
starší sestra (34) - Beth Tyler, šťastně vdaná, se třemi malými dětmi
mladší bratr (26) - Robert Edward Avery, vystudovaný ekonom, krátce ženatý. "Nezbývá, než litovat jeho ženu, protože před Bohem a lidmi slíbila, že se s ním bude nudit tak dlouho, dokud je smrt nerozdělí. Amen."
pokud jde o vztahy, jeho první a poslední skončil krátce před jeho přidělením k SG, a to tak, že se z Raymondovy ironie stal cynismus a hodně kousavý humor. Nemluvě o detailech jako rušení svatby na poslední chvíli, atp. No, když vám holka, s kterou chodíte od střední školy a s kterou chcete prožít zbytek života bez jakéhokoli vysvětlení uteče kamsi do Paříže, protože potkala Pravou Lásku, prostě vám to převrátí život naruby.

Fóbie:
nemá rád, opravdu nemá rád, když se lidé vrtají v jeho osobních záležitostech - takže si ve vztahu k druhým udržuje určitou míru odstupu (následek jednak toho, jak fungovala jeho rodina, jednak odchodu snoubenky).

Povaha:
Momentálně dělá vše proto, aby si na něm druzí nemohli všimnout jeho lidských stránek. Na osobní rovině si je drží od těla, takže působí... odtažitě.
Jinak se jedná o perfekcionistu fungujícího tak na 150%.
S diplomacií nikdy neměl zásadní problémy, jinak je to ten typ, co neztrácí hlavu ani ve chvíli, kdy je panika doopravdy na místě. Na svět kolem sebe se dívá s určitou mírou odstupu, což některé lidi dovádí kamsi blízko k šílenství. O tom, že někdy dost dobře nejde poznat, co myslí vážně, a co je sarkasmus, lépe pomlčet.

Zajímavosti:
- extrémní lingvistický talent
- není těžké se u něj setkat s citacemi, parafrázemi a narážkami na různé texty, dokumenty, atp. Nutno dodat, že v kontextu značně kousavém.
- kdosi o něm prohlásil, že je patologicky tvrdohlavý. Ve skutečnosti má jen výjimečně silnou vůli.

Specifické znaky:
vzhled - 183 cm vysoký, světlé vlasy, oříškově hnědé oči
žádná zvláštní znamení nemá

Životopis:
Raymondovo dětství a dospívání nebylo nijak výjimečné, narozdíl od vysokoškolského studia, kdy souběžně studoval orientalistiku a mezinárodní vztahy, oboje s velmi dobrým prospěchem.
Že místo u kariéry diplomata či experta skončil v armádě, bylo zásluhou jistého teroristického útoku. Vzhledem ke svým jazykovým a dalším dovednostem skončil velmi rychle v Iráku, a to jako něco mezi tlumočníkem, spojkou své jednotky a rozvědky a de fakto jako ten, kdo v první instanci řeší průšvihy typu "co po nás ti civilisti vlastně chcou a proč se chovají divně - teda, chovají se vůbec divně?"
Jako určitou kompenzaci se ve volném čase pustil do studia starověkých jazyků - což je koníček trochu kuriózní (zejména u vojáka), ale lidé se dávají do kupy různými způsoby.
Po návratu do USA se zkusil dostat k SEAL, což mu vyšlo - tedy, výběrem prošel zejména díky své pevné vůli. Nedá se říct, že by tam vyloženě zapadl, na to byl hodně specifický, ale mezi kolegy byl vcelku oblíbený. To bylo předtím, než mu skončil osobní život v háji.
Naštěstí souběžně s tím přišla i nabídka na povýšení k programu SG. Zas až tak překvapivá nebyla, ono v armádě moc lidí, kteří jsou schopní přečíst texty z klínopisných tabulek stejně samozřejmě jako latinku, není.
(pozn. než budou poznámky k realističnosti - vzpomeňte si, jak se učil orientální jazyky Bedřich Hrozný Very Happy a celkově otcové zakladatelé různých odvětví specializujících se na ty či ony starověké oblasti Very Happy)

Foto: http://justaye.deviantart.com/art/Jack-Shepard-153178634?qj=2&q=boost:popular+shepard&qo=564Naposledy upravil Elinor dne Sun Oct 24, 2010 12:07 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Nawaki

Nawaki

Poèet pøíspìvkù : 107
Join date : 10. 03. 10
Age : 30
Location : Plzeň

PříspěvekPředmět: Re: RGA (Raynold Gwydion Avery)   Sun Oct 24, 2010 10:33 am

Moc pěkný
Povoleno
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
 
RGA (Raynold Gwydion Avery)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Stargate fórum :: Hra :: Charaktery-
Přejdi na: