Stargate fórum

Neoficiální fórum o americkém Sci-Fi seriálu Stargate, s možností hry RPG na téma stejného seriálu
 
PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 
 

 Grace Evelyn Ashford

Goto down 
AutorZpráva
Rei

Rei

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 24. 10. 10

PříspěvekPředmět: Grace Evelyn Ashford   Sun Oct 24, 2010 9:45 am

Meno postavy: Grace Evelyn Ashford [Grejs Ívəlajn əšford], M.D., prezývaná tiež Evie [Iví]
Vek: 28 rokov (narodená 12.4.1982)
Rasa: človek - Tau´ri
Vzhľadd:

Grace sa udržiava v kondícii a každý ráno si dopriala hodinový beh v uliciach San Francisca, v ktorom pracovala predtým, než jej bola ponúknutá práca na Atantíde. Aj preto jej žiadna obezita, ako u niektorých jej kolegov-chirurgov s pivným bruškom nehrozí. Na ženu má dosť úctyhodnú výšku, keďže ako jej otec, tak aj mama boli dosť vysoký. Vyrástla do výšky 179,5 centimetra.

Vlasy tesne pod plecia nosí väčšinu času zopnuté do copu či konte, hlavne kvôli práci, pri ktorej ju nesmie obťažovať niečo ako "účes". Farbu špinavého blondu zdedila po otcovi, zatiaľ čo po matke jej zostali svetlohnedé oči, ktoré pripomínajú jantár. Po obrube dúhoviek sa jej tiahne zelená farba splývajúca s hnedou a je možné ju vidieť len z bezprostrednej blízkosti.

Signifikantné znaky sa dajú nájsť na jej pravom boku v podobe o trochu tmavšej pigmentovej neveľkej škvrny. Tesne nad pásom na ľavej strane má taktiež materské znamienko. Na šiji na hranici, kde sa jej začínajú vlasy má tetovanie "101010", ktoré jej "nosí šťastie", ako hovorieva. V binárnej sústave znamená 42. Je to pamiatka na vysokoškolské časy. Podobné tetovanie majú na Zemi ďalší dvaja ľudia a to William - jej bývalý priateľ a Gracina staršia sestra Faith, ktorá spoločne s ňou študovala medicínu na Princeton University.

Charakterové vlastnosti:
Grace nepatrí práve medzi najspoločenskejšie osoby a je zhovorčivá len vtedy, keď je to potrebné a keď má čo povedať. Vo všeobecnosti je však vcelku priateľská, čo je jeden z atribútov potrebných pri vykonávaní jej povoania. Je veľmi idealistická osoba s vyvinutými morálnymi zásadami, ktoré nikdy neporušuje. Koná rýchlo a pohotovo, jej ctižiadostivosť, pracovitosť, vitalita a aktivita sú pre ňu naozaj príznačné. Vždy si splní svoje povinnosti. Na svet sa díva optimisticky, ale ak ide o ňu, je zásadne pesimistická. Je realista, preto sa bráni väčšiny emociálnych prejavov. Najprv dva krát merá, potom reže. Jej nedostatok je tvrdohlavosť. Dosť často neustupuje, k niektorým názorom pristupuje skepticky. Je však ochotná pracovať v tíme, ak ho uznáva za dostatočne spôsobilý a vhodný. Úcta sa dá u nej získať jedine prejavom inteligencie, prípadne odvahy. Ako pacifistka neuznáva silu na vydobytie si autority. Nálada sa u nej mení ako more - raz kľudné, no každú chvíľu môže prísť búrka, ktorá začne zmietať hladinou mora a následne utíchne. Je trpezlivá, lenže ak sa prekročia jej hranice, dokáže vybuchnúť a zúriť ako živelná pohroma, ktorá zničí všetko v okolí. Často je dosť hĺbavá. Osobitá je pre ňu rýchla, náhlivá, ba priam až vojenská chôdza a vzpriamené držanie tela.

Biografie:
Narodila sa do vyššej strednej vrstvy ako druhá dcéra psychologičky (neskôr profesorka psychológie na P.U.) Prudence a realitného agenta Christophera Ashforda. Druhé meno má po babke z matkinej strany, ktorá im kedysi, keď ešte boli mladomanželia, pomohla v mnohých ohľadoch. Bohužiaľ, rok pred narodením druhej dcéry umrela a na jej počesť dali meno práve novopečenej dcérke Evelyn. So staršou sestrou Faith, ktorá v tej dobe mala dva roky, vychádzali po celý život dobre. Síce sa narodila v Pittsburghu, avšak keď mala päť rokov kvôli maminej novej práci, ktorá spočívala vo vyučovaní na P.U. sa presťahovali do Princetonu. Otec však ostal v Pittsburghu. Nemienil sa vzdať svojej firmy a keďže už vtedy bolo manželstvo na rozpadnutie, vzťah Prudence a Christophera sa vystupňoval až do rozvodu. Obe dcéry boli pridelené matke, zatiaľ čo otec musel posielať každý mesiac vysoké alimenty vzhľadom na jeho príjem.

Detstvo mala vcelku priemerné. Vďaka peniazom od otca si Prudence mohla dovoliť ako aj opatrovateľky, tak aj udržať sa vo vyššej strednej vrstve obyvateľstva. Faith spoločne s Grace mali teda bezpečné finančné zázemie, avšak čo sa týka rodinného, to značne kolísalo. Absencia matky a aj otca spôsobila, že sa upla na svoju staršiu sestru, ktorá bola jej jedinou bližšou rodinou v okolí. Obe chodili na Private Elemantary Lewis School, následne prešli strednou súkromnou školou The Hun Middle School of Princeton. Zatiaľ čo sestra excelovala vo vodnom póle, Grace sa venovala lacrossu. Počas štúdia nebola veľmi populárna, narozdiel od Faith, ktorá bola akousi "Queen Bee" - obletovanou sukňou a kráľovnou celej školy. Patrila medzi geekov a nerdov, ktorí sa na chodbe zdravili po vulcansky a vedeli celú periodickú sústavu prvkov odzadu aj spredu. Na istý čas to narušilo ich vzťahy. Akonáhle však prestúpili na vysokú školu, resp. lekársku fakultu Princeton University, ich vzťah sa obnovil. Tam si taktiež našla priateľa - Williama. Nakoniec prospela s vyznamenaním. Vzťah s Williamom však troskotá kvôli nezhodám. Grace dostáva miesto v San Franciscu, kde uskutočňuje svoj genetický výskum v imunogenetike spoločne so svojou sestrou. Tá sa však rozhodne presťahovať späť do Princetonu a ona sama pokračuje. Po úspešných výsledkoch jej je navrhnuté pridanie sa k programu Stargate, resp. výpravy na Atlantídu, ktoré prijme.

- nikdy nepije osladené vody, iba čistú vodu.
- nejedáva sladkosti, iba ovocie.
- miluje starú a inštrumentálnu hudbu, operu, muzikály.
- je pacifistka.
- doma má zbierku najväčších literárnych klasikov. - zbiera aj starožitnosti rôzneho druhu (najradšej má dobu viktoriánov, regencie a secesiu).
- vždy sa chcela presťahovať do Anglicka.
- ako malá neznášala paradajky a med.
- teraz ich má rada
- rada varí a celkovo sa o niečo stará.
- je katolíčka (výchova matky).
- čiastočný záujem o spirituazlizmus. Nikto o ňom však nevie.
- žila v Pittsburghu, PA, Princetone, NJ, San Francisco, CA
- fandí Pittsburgh Penguins
- kedysi hrávala lacross
- Private Elemantary Lewis School
- The Hun Middle School of Princeton
- Princeton University, College of Medicine

Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Nawaki

Nawaki

Poèet pøíspìvkù : 107
Join date : 10. 03. 10
Age : 30
Location : Plzeň

PříspěvekPředmět: Re: Grace Evelyn Ashford   Sun Oct 24, 2010 10:34 am

Je to trochu nepřehledné, zkus to trochu upravit vzhledově prosím...
Také by nebylo na škodu držet se kostry charakteru
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Rei

Rei

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 24. 10. 10

PříspěvekPředmět: Re: Grace Evelyn Ashford   Sun Oct 24, 2010 10:36 am

Byrokracia much? Smile
Každopádne... budem hrať len vtedy, ak bude ATL, ak nie, tak to ani neupravujem, len som to tu chcela hodiť pre prípad. Smile
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Nawaki

Nawaki

Poèet pøíspìvkù : 107
Join date : 10. 03. 10
Age : 30
Location : Plzeň

PříspěvekPředmět: Re: Grace Evelyn Ashford   Sun Oct 24, 2010 10:44 am

Pakliže bude hrát "len ak niečo" tak tě tu nikdo nedrží
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Rei

Rei

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 24. 10. 10

PříspěvekPředmět: Re: Grace Evelyn Ashford   Sun Oct 24, 2010 10:50 am

Zjavne sme sa nepochopili, ale kľudne to zmažWink
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Grace Evelyn Ashford   

Návrat nahoru Goto down
 
Grace Evelyn Ashford
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Stargate fórum :: Hra :: Charaktery-
Přejdi na: